Wniosek o wakacje kredytowe - Bank Pocztowy

wniosek

Bank Pocztowy udostępnił wniosek o zawieszenie spłaty kredytu hipotecznego. Pocztowy.pl informuje 29 lipca 2022 w dziale Aktualności, że właśnie od 29.07 jest dostępny wniosek o wakacje kredytowe i można go złożyć na jeden z trzech sposobów. Do wyboru jest złożenie wniosku

  1. przez bankowość internetową (logujesz się i składasz)
  2. przez e-mail (wypełniony, podpisany wniosek należy wysłać na wskazany adres email - wakacje.kredytowe@pocztowy.pl
  3. w placówce Banku Pocztowego

Wniosek do pobrania znajduje się pod tym linkiem - wniosek o wakacje kredytowe Bank Pocztowy (pdf).

Dodatkowo Bank Pocztowy umieszcza na stronie internetowej również wniosek umożliwiający odstąpienie od zawieszenia spłaty kredytu hipotecznego.

Wniosek o wakacje kredytowe przygotowany przez Bank Pocztowy składa się z 5 stron. Na początku przestawiona jest lista składająca się z 17 podpunktów które określają tzw. "Ogólne zasady stosowania zawieszenia spłaty kredytu hipotecznego w Banku Pocztowym S.A.".

Część wniosku w której należy go wypełnić pewnymi danymi składa się z 7 punktów. Kredytobiorca podaje swoje dane kontaktowe, numer umowy kredytowej, okres zawieszenia spłaty kredytu, sposób dostarczenia potwierdzenia złożenia wniosku. Na zakończenie oświadcza również, że przedmiotowy wniosek dotyczy umowy o kredyt hipoteczny zawartej w celu zaspokojenia własnych potrzeb mieszkaniowych.

 

 

Aktualizacja wpisu